Potrawy z fasolą – Najzdrowsze i najsmaczniejsze jedzenie dla dorosłych

Wszyscy wiemy, że fasola jest najzdrowszą dostępną dla nas żywnością. Są one bogate w białka i inne składniki odżywcze. Jeśli szukasz zdrowych potraw, to fasola jest odpowiedzią na twoje problemy.

Tutaj dzielę się z wami kilkoma przepisami z fasoli, które są bardzo smaczne i zdrowe dla was. Rozpocznijmy listę dań z fasoli.

Hummus

Jest to zdrowe i pyszne jedzenie, które jest wykonane z fasoli i orzechów. Zrób pastę z czerwonej fasoli i wymieszaj ją z jogurtem i szczyptą soli. Całość będzie smakować wyśmienicie.

Gulasz z fasoli

Jest to najprostsze i najłatwiejsze danie z fasoli. Ugotuj fasolę z cebulą i czosnkiem i dodaj kilka przypraw, takich jak kurkuma, cynamon i liście laurowe. Możesz również dodać do gulaszu świeże pomidory.

Czerwona fasola i ryż

Jest to bardzo popularne i powszechne danie w krajach afrykańskich. Jest to świetne połączenie fasoli i ryżu. Weź ugotowaną i odsączoną czerwoną fasolę i dodaj ją do ryżu i dobrze wymieszaj. Dodaj kilka przypraw, takich jak kurkuma, imbir i garam masala i wymieszaj je razem.

Sałatka z zielonej fasoli

Jest to najsmaczniejsze danie z fasoli. Namocz zieloną fasolę w wodzie przez noc, a następnie ugotuj ją. Po ugotowaniu odcedź wodę, a następnie wymieszaj je w blenderze. Dodaj do sałatki trochę soli i soku z cytryny.

Dal makhani (Dal makhani)

Jest to doskonałe połączenie soczewicy i przypraw. Ugotuj namoczoną soczewicę i dodaj trochę kminu w proszku, kurkumy, cynamonu, imbiru i szafranu.

Wnioski:

Tak więc, są to niektóre z potraw z fasoli. Jeśli szukasz zdrowych potraw, to powinieneś spróbować tych przepisów z fasoli. Jeśli szukasz zdrowej diety, to fasola jest odpowiedzią na twoje problemy.