5 Pysznych sposobów na wykorzystanie owoców aronii

W wyniku wysokiej zawartości minerałów jagody aronii są bardzo korzystne dla zdrowia i są również doskonałym źródłem witaminy C. Wartość odżywcza owoców aronii jest dość imponująca, są one pełne witaminy A, witaminy B, żelaza, wapnia, cynku i fosforu. Jagody zawierają również duże ilości błonnika, potasu i przeciwutleniaczy.

Owoce aronii są bogate w błonnik, potas i witaminę C. Są też świetnym źródłem polifenoli, flawonoidów i antocyjanów. Są również dobrym źródłem witaminy A, witaminy B, żelaza, wapnia, cynku i fosforu.

Korzyści płynące z owoców aronii to:

1. Jest dobrym źródłem witaminy C

2. Jest dobrym źródłem potasu

3. Zawiera dużą ilość błonnika

4. Jest doskonałym źródłem antyoksydantów

5. Jest doskonałym źródłem polifenoli, flawonoidów i antocyjanów

Jagoda aronia jest znana jako jeden z najbardziej odżywczych owoców i stała się popularna wśród tych, którzy chcą pozostać w dobrej formie. Jagody aronii są szeroko stosowane w produkcji soków i dżemów. Jest wiele osób, które lubią robić soki i dżemy z owoców aronii. Oto kilka przepisów na zrobienie pysznych i zdrowych soków i dżemów z jagody aronii.

Sok z aronii z miodem

Składniki:

1 filiżanka jagody aronii

½ szklanki wody

1 łyżka miodu

Instrukcje:

Wymieszaj jagody aronii z ½ szklanki wody i pozwól, aby mieszanina zagotowała się. Niech ostygnie, a następnie przefiltrować mieszaninę przez szewc. Wlać sok aronia do szklanego pojemnika. Dodaj miód do smaku i ciesz się.

Sok z aronii z cytryną

Składniki:

1 filiżanka jagód aronii

1 cytryna

½ szklanki wody

Wskazówki:

Wymieszaj sok z cytryny i wodę, a następnie wymieszaj go z jagodami aronii. Wymieszać mieszaninę dobrze i niech gotować przez kilka minut. Kiedy wrzenie ustanie, przefiltruj mieszankę przez szmatkę do serów. Ciesz się pysznym i pożywnym sokiem z aronii.

Dżem z aronii

Składniki:

1 filiżanka jagód aronii

1 filiżanka wody

½ szklanki miodu

1 łyżka soku z cytryny

Instrukcje:

Wymieszać jagody aronii, wodę, miód i sok z cytryny. Gotować przez 10 do 15 minut, a następnie przecedzić mieszaninę przez sito. Ciesz się wspaniałym dżemem.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł, a także mam nadzieję, że spodobały Ci się przepisy na sok z aronii i dżem z aronii. Jeśli masz jakieś pytanie, komentarz lub sugestię dotyczącą artykułu, zapraszam do kontaktu.