Jak grillować okonia (rybę)

Okoń jest jedną z popularnych i pysznych ryb, które można gotować na różne sposoby. W tym artykule mam zamiar podzielić się kilkoma przepisami kulinarnymi, które pomogą Ci ugotować Perch w łatwy sposób.

Grillowanie okonia przepis:

Sekretem grillowania Percha jest utrzymanie go na ogniu przez 4 do 6 minut. Ryba nie powinna być gotowana dłużej niż to, ponieważ stanie się twarda i sucha. Gdy postawisz okonia na ogniu, z wody zniknie dym. Po tym czasie należy zdjąć go z ognia i podawać na gorąco.

Aby przygotować to danie, należy namoczyć okonia w mieszaninie soku z cytryny i wody. Gdy ryba jest już namoczona, trzeba ją zamarynować oliwą z oliwek, solą i pieprzem. Teraz należy umieścić ją na blasze do pieczenia i piec w temperaturze 180°C przez 4 do 6 minut.

Możesz podawać ją z sałatką i kilkoma plasterkami cytryny.

Okoń zapiekany w czosnku:

Jest to najbardziej popularny przepis na okonia. Czosnek jest używany do aromatyzowania tej ryby i jeśli nie lubisz smaku czosnku to możesz go pominąć. Aby przygotować ten przepis, musisz zamarynować okonia w oliwie z oliwek, soku z cytryny i trochę czosnku. Teraz piecz go w temperaturze 180°C przez 5 do 8 minut. Podawaj na gorąco.

Możesz podać tę rybę z zieloną sałatką i kilkoma klinami cytryny.

Okoń i ziemniaki:

Jest to kolejny popularny i pyszny przepis. Można go grillować lub piec. Aby przygotować ten przepis, trzeba pokroić kilka ziemniaków i zachować je na bok. Teraz, obrać okonia i pokroić go w plasterki. Umyj okonia i osusz go. Rozgrzej trochę oleju na patelni i dodaj do niego okonia i ziemniaki. Dodaj trochę masła, soli i pieprzu i przykryj patelnię. Piecz przez 5 do 6 minut.

Możesz podawać tę rybę z zieloną sałatą i kilkoma klinami cytryny.

Wnioski:

Jestem pewien, że będziesz uwielbiał próbować tych różnych i pysznych przepisów na okonia. Te przepisy na ryby będą najlepszym wyborem, jeśli nie masz pojęcia o tym, jak je gotować.